teisipäev, 5. aprill 2011

Kuidas mina võiksin laulu- ja palveraamatu aastat tähistada?

Homses Eesti Kirikus jagab meie koguduse organist Ene Salumäe soovitusi, kuidas saaksime lauluraamatu aastat tähistada. Olgu need nõuanded ka meie päevaraamatus veelkord välja toodud. Tuletan meelde, et parima info laulu-ja palveraamatu aasta kohta leiate aga Toomkirikusse üles seatud stendilt. Tere tulemast!




1. Kui mul veel ei ole, siis hangin või lasen endale mingiks tähtpäevaks kinkida Kiriku Laulu- ja Palveraamatu.



2. Pean meeles ja tuletan teistelegi meelde, et parim kink ristilapsele konfirmatsioonipäevaks või mõneks muuks tähtpäevaks on kiriku Laulu- ja Palveraamat!



3. Kui minu lauluraamat on sagedast kasutamisest kulunud, siis püüan teda parandada või lasta uuesti köita, et saaksin oma raamatut edaspidigi kõikjal kaasas kanda ja kasutada.



4. Kasutan oma lauluraamatut võimalikult sageli!


Seal on igaks päevaks ja elujuhtumiks sobivaid laule ja palveid, mis kosutavad hinge ja rõõmustavad meelt!



5. Õpin lauluraamatu aasta jooksul vähemalt kümne lemmiklaulu sõnad pähe või laulan neid nii sageli, et nad lihtsalt jäävad meelde! Elus tuleb ikka olukordi, kus lauluraamat ei pruugi ligi olla, siis on hea, kui mõne laulu sõnad algusest lõpuni peas on.



6. Õpin lauluraamatu lõpus olevat igapäevaste Piiblitekstide ja palvete osa sagedamini kasutama.



7. Laulan jumalateenistusel koguduselaulu alati avatud suu ja südamega kaasa. Isegi vähem tuttavad viisid saavad selgeks, kui julgelt kaasa laulda!



Võtan suure huvi ja innuga osa lauluraamatuaastal toimuvatest ühistest koraalipühadest, koraaliõhtutest, lauluraamatut tutvustavatest ettevõtmistest oma kodukirikus ja mujalgi ning rõkatan tänumeeles: TÕUSE, MU LAUL, TAEVASSE (KLPR 295:1)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar